LOKALNA SPRZEDAŻ W ANGLII

      Brak komentarzy do LOKALNA SPRZEDAŻ W ANGLII

Angielscy rolnicy zamiast sprzedawać na globalnym rynku, coraz częściej szukają zbytu swoich produktów lokalnie, w okolicy gospodarstwa.
Angielscy rolnicy stworzyli termin ?transition farm’, czyli gospodarstwa w okresie przejściowym. Przejściowym do czego? Do lokalnej produkcji i konsumpcji bo to jest najpewniejszy rynek zbytu! Konsumenci zaś wolą kupować od lokalnych rolników, bo w każdej chwili mogą zobaczyć jak żywność jest produkowana. A więc mogą wybierać tych rolników, którzy wytwarzają dobrej jakości żywność.
Angielskie odpowiedniki gmin i powiatów zapewniają swoim rolnikom promocje, targi chłopskie. W planach mają tworzenie lokalnych magazynów, gdzie rolnicy będą mogli dostarczać swoje produkty a lokalne instytucje (szkoły, szpitale, restauracje, itp.) będą się w nich zaopatrywać.
No cóż, w Polsce pospieszyliśmy się i prawie zupełnie zniszczyliśmy naszą strukturę spółdzielni rolniczych. Teraz z trudem musimy wszystko odbudowywać.
Zachęcam więc wszystkich rolników aby naśladowali swoich angielskich kolegów i tworzyli lokalne rynki zbytu. Zachęcam wszystkich konsumentów aby kupowali BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA dla swojego zdrowia. TO JEDYNA DROGA DO WOLNOŚCI OD KORPORACJI I BIUROKRACJI.

Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl