Amerykańska inwazja na Polskę?

      Brak komentarzy do Amerykańska inwazja na Polskę?

Trzy powody, by powiedzieć: „DOSYĆ!”
Czas polskiego romansu z Ameryką może wkrótce dobiec końca. Hegemonistyczne ambicje amerykańskiej geopolityki są przyczyną poszukiwania przez Waszyngton nowych sposobów eksploatacji – czy to na drodze militarnej, czy poprzez wykup narodowych aktywów w Europie Wschodniej. W przypadku Polski ogromna część tych aktywów została już wyprzedana, aby spłacić długi, w jakie wpędził nas Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Ostatnie prezenty amerykańskie dla Polski nie nadchodzą w zgrabnych paczkach, ani nie są tak niewinne, jak zużyte amerykańskie myśliwce F 16, sprzedane polskim siłom powietrznym kilka lat temu. A Polacy, zmiękczeni już poprzez Coca Colę, KFC i Mc Donalda – trzy korporacyjne giganty oferujące trucizny jako produkty jadalne, są obecnie uznani za niezdolnych do stawienia oporu następnej fazie ataku. A jednak OPÓR jest właśnie tym, czego potrzebujemy. Aby odpowiedzieć na pytanie: DLACZEGO? – proszę, czytajcie dalej.

Jeżeli korporacyjna Ameryka dostanie zielone światło od polskiego rządu, to „w nagrodę” otrzymamy :

po pierwsze – genetycznie modyfikowane ziarna, które na stałe skażą naturalny łańcuch pokarmowy i zamienią nasze kipiące niegdyś bioróżnorodnością pola w sterylne monokultury;

po drugie – eksploatację (przez amerykańskie koncerny!) gazu łupkowego metodą zwaną szczelinowaniem hydraulicznym, która polega na pompowaniu pod wysokim ciśnieniem do podziemnych warstw skalnych wysoce toksycznych chemikaliów, co ma doprowadzić do powstania szczelin, poprzez które uwolni się gaz;

no i jest jeszcze drobna sprawa stałej obecności amerykańskich silosów rakietowych oraz baz wojskowych, które mają być rozlokowane w dotąd nieujawnionych punktach na mapie Polski.


GMO na polskich polach?
Organizmy modyfikowane genetycznie (GMO) są uważane przez obecną administrację USA za kluczowy element ich eksportu. Aby go zwiększyć, amerykańskie korporacje są wspierane przez państwo w swoim dążeniu do poszerzenia areału roślin GMO i programów hodowli zwierząt we wszystkich rejonach świata. Polska jest obecnie obiektem wzmożonego nacisku w procesie dążenia do modyfikacji i opatentowania globalnego łańcucha żywieniowego i zasobów nasion oraz hodowli zwierząt, a tym samym odesłania mądrości Natury do historii.

Pomimo znanego faktu, że karmienie zwierząt paszą GMO powoduje niepłodność u gryzoni, a herbicydy z rodziny Roundup, które są nieodłączną częścią pakietu GMO, powodują uszkodzenia łożyska u ciężarnych matek, Rząd Polski uparcie odmawia wprowadzenia zakazu używania nasion i paszy GMO.

Ministrowie obecnego Rządu wolą odwracać oczy – nawet wobec faktu, że pyłki genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy poprzez zapylenie krzyżowe doprowadziły do skażenia ogromnych obszarów upraw naturalnej kukurydzy w Hiszpanii, pomimo tego, że odległość pomiędzy obydwoma rodzajami upraw była daleko większa niż tak zwane „poziomy bezpieczeństwa”. Dziewięć krajów europejskich – w tym Francja i Niemcy – już zakazało upraw GMO. Biorąc pod uwagę, że fakty o zagrożeniach GMO są dobrze znane i dobrze udokumentowane, odmowa przez Polski Rząd zakazu upraw GMO zaczyna przypominać zaniedbanie o charakterze kryminalnym.


Amerykańska technologia pozyskiwania gazu łupkowego w Polsce?
Aby zrozumieć, jakie są środowiskowe implikacje amerykańskiej technologii (zwanej szczelinowaniem hydraulicznym) pozyskiwania gazu z łupków, proszę obejrzeć film GASLAND http://www.wykop.pl/link/708253/zagrozenie-wynikajace-z-wydobycia-gazu-lupkowego/ . Wygląda na to, że Premier Donald Tusk wydał swój kraj na pastwę amerykańskich korporacji, zezwalając im na wiercenia w poszukiwaniu nadających się do eksploatacji złóż gazu, jakie znajdują się pod dużymi obszarami Polski. Słychać już głosy ostrzegające przed znaczącym naruszeniem narodowych zasobów wodnych oraz infrastruktury drogowej przez konieczność transportowania ogromnych ilości wody do- i z miejsc wiercenia. Woda wydobywana podczas tego procesu jest zanieczyszczona środkami chemicznymi użytymi do rozbijania łupków, a miliony litrów takiej cieczy muszą być gdzieś składowane.
W USA, gdzie szczelinowanie hydrauliczne już się rozprzestrzeniło, chemikalia używane w tym procesie zagrażają obecnie podziemnym zasobom wody pitnej na milionach hektarów. W setkach gospodarstw domowych przeżyto szok, kiedy z kranów zaczęła się wydobywać zanieczyszczona woda oraz gaz. Film, który przywołujemy powyżej, pokazuje, że kiedy przyłoży się zapałkę do strumienia, ogień pojawia się natychmiast.

Szczelinowanie hydrauliczne ma wszelkie znamiona kolejnej brutalnej eksploatacji Natury w bardzo wątpliwym celu. Jednak ciągle jest czas, by to zatrzymać – tak, jak skutecznie dokonali tego Francuzi. Dlatego prosimy o pilne poparcie dla akcji „Zatrzymać szczelinowanie” poprzez napisanie do Ministra Środowiska i wezwanie go do powstrzymania tego procederu.

Amerykańskie bazy wojskowe w Polsce?

Od momentu zakończenia II wojny światowej USA zbombardowały 21 krajów i w wyniku tych działań zabiły lub zmusiły do opuszczenia miejsca zamieszkania miliony niewinnych ludzi. Amerykańska administracja wojskowa jest być może największym i najbardziej nikczemnym na naszej planecie sprawcą wojen, mającym na koncie wciąż otwartą listę zbrodni przeciwko ludzkości.
A Wielka Brytania podąża tuż za USA.

27 maja do Polski przylatuje Prezydent Obama. Jego misja, bez wątpienia, obejmuje umocnienie poparcia dla amerykańskich wojsk, rakiet, wojen, organizmów modyfikowanych genetycznie, szczelinowania i innych podobnie niepożądanych celów.

Tak więc porzućcie wszelkie marzenia o jakichkolwiek dobrodziejstwach płynących z USA. Może się bowiem okazać, że amerykańskie „spełnienie marzeń” jest ładnie opakowanym koszmarem. Wtedy będzie jednak za późno.


Powiedzcie po prostu: DOSYĆ! I powiedzcie to teraz.

Julian Rose (May 2011)