Informacje o NAP

      Brak komentarzy do Informacje o NAP

NAP – Nasza Agencja Prasowa. Łamiemy monopol PAP!

NAP to niezależny portal informacyjny dla celów edukacji społeczeństwa i pozyskiwania ludzi na stronę Prawdy. Dotrzemy do milionów ludzi i przyzwyczaimy ich do tego nowego źródła informacji.

NAP jest źródłem krótkich, wiarygodnych i sprawdzonych informacji.

PAP to źródło, z którego pobiera informacje większość mediów krajowych. Niestety, są to informacje często zakłamane i służą „modelowaniu” społeczeństwa według życzeń rządzących, dlatego zainicjowaliśmy NAP – Naszą Agencją Prasową.

Każdego, kto chce dostawać informacje i przekazywać je dalej zachęcamy do przyłączenia się do NAP.

W NAP nie będzie liderów i promocji ludzi. „Liderami” będą informacje.

Zapraszamy do współpracy! Przyłącz się do NAP ! Kontakt na adres: biuro@icppc.pl

 1. Funkcja NAP: Źródło krótkich, wiarygodnych i sprawdzonych informacji, które należy szybko przekazać dalej.
 2. Kto będzie przekazywał informacje od NAP? Osoby które mają swoje grupy w mediach społecznościowych, prowadzą organizacje, strony, itp., i którym zależy na tym, aby rosła liczba ludzi świadomych.
 3. Kto będzie redagował informacje? SNAP czyli Sztab Naszej Agencji Prasowej. Słowo SNAP po angielsku znaczy też „łamać”, „przełamać”, „szybko” – chodzi o przełamanie monopolu PAP.
 4. Kto należy do SNAP? Obecny skład SNAP to Grażyna Bakunowicz, Ewa Gierula, Aleksander Kisil, Jadwiga Łopata, Jacek Nowak, Mira Piłaszewicz, Julian Rose.
 5. Jak często NAP będzie przekazywał informacje? W zależności od potrzeby, możliwości przerobowych SNAP, ale na początku co najmniej raz w tygodniu.
 6. Co to jest Grupa Doradcza? To grupa mądrych ludzi z doświadczeniem, którzy mają zadanie:

A. Doradzania, wspierania rozwoju NAP i podpowiadania jak ulepszyć nasze działanie.

B. Rozpropagowywania informacji NAP (tzw. Fleszów, czyli skrótów informacji, opracowanych przez zespół SNAP) dalej, na swoje kontakty poprzez:

  • rozsyłanie na swoje kontakty mailowe,
  • zamieszczanie na swoim portalu / stronie www,
  • zamieszczanie na portalach społecznościowych
  • informowanie podczas rozmów, wywiadów, programów audio/video

C. Pisania i/lub redagowania tekstów/informacji do ewentualnej wysyłki i nagłaśniania przez NAP.

 1. Teksty mają mieć objętość do pół strony A4 czcionką wielkości 12 pt.
 2. Tematyka aktualna lub ważne ogólne informacje (dające wgląd w sytuację) Nie ograniczamy zakresu tematycznego – prosimy o wszystkie informacje związane z Polską, jej otoczeniem, sprawami mającymi wpływ na świat, środowisko, nasze życie, związane z życiem społecznym, gospodarczym, kulturalnym itd. itp.
 3. W tekście musi być odwołanie do sprawdzonych faktów, z podaniem linków do tych faktów/badań naukowych lub np. do własnego dłuższego artykułu/filmu/wywiadu.
 4. Oczekujemy, jeśli to możliwe, o kilka tekstów-informacji miesięcznie. Teksty prosimy tymczasowo przesyłać na adres: biuro@icppc.pl. Tekst przysłany do godz. 24:00 w poniedziałek powinien ukazać się w tym samym tygodniu.
 5. Teksty będą sprawdzane przez SNAP pod względem wiarygodności i zrozumiałości oraz publikowane po ewentualnych korektach.
 6. Teksty podpisujemy imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem (imię i nazwisko do wiadomości SNAP).

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Opracował: zespół SNAP