Jak zatrzymać wirusa

      Brak komentarzy do Jak zatrzymać wirusa

Kochani,
Wszyscy obserwujemy jak rozwija się sytuacja w Polsce i na świecie.
Wielu wpadło w panikę, boi się…do czego ogromnie przyczyniają się media publiczne robiąc z każdej informacji sensację.
Tymczasem tego czego najbardziej(!) potrzebujemy teraz to jest SPOKÓJ I ROZSĄDNE DZIAŁANIA, KTÓRE NAS ZJEDNOCZĄ.
To co się dzieje pokazuje wyraźnie jak ułomny jest system, jak niebezpieczne jest złe globalne zarządzanie.
Teraz jest dobry czas aby wrócić do idei lokalnej współpracy.
Szczególnie ważny element tej współpracy dotyczy żywności.
Jesteśmy na przednówku a więc to dobry czas aby podjąć pozytywne decyzje, które przybliżą nas do dobrej żywności i uniezależnią od korporacji i supermarketów? Bo co zrobicie jak będą puste?
Ci co mają swój kawałek ziemi już dzisiaj powinni zaplanować co będą na nim uprawiać i z kim współpracować. Tych którzy nie mają dostępu do ziemi zachęcamy do współpracy z okolicznymi rolnikami.
Wiele lat temu Julian napisał esej, którego fragmenty cytujemy poniżej bowiem JEST ON BARDZIEJ AKTUALNY TERAZ niż dawniej.

…Konsumenci i rolnicy!
Czas na działania. Zjednoczmy się i przejmijmy kontrolę nad naszym życiem, inaczej przyjdzie nam stać z boku i czekać aż wykończą nas laboratoria żywności transgenicznej, korporacje przemysłowego rolnictwa i skorumpowane rządy. Wybór należy do Was!…

List do rolników i konsumentów.

Adresuję ten list zarówno do tych co produkują żywność jak i do tych co ją kupują. Nastał czas działania! FRAGMENTY
Konsumenci:
Czy chcecie mieć na talerzu coś co nadaje się do jedzenia? Czy naprawdę wierzycie, że to co na co dzień kupujecie w Tesco i w innych hipermarketach, odpowiada waszemu zapotrzebowaniu na wartościowe pożywienie? Czy w ogóle Was to obchodzi? A może jesteście ?zbyt zajęci żeby się tym zajmować?? Czy chociaż czytacie etykiety na opakowaniach? Czy wiecie co oznaczają te wszystkie ?E? z cyferkami? To sztuczne konserwanty, barwniki i inne dodatki, które stanowią znaczącą część ?jedzenia? jakie spożywacie. Czy zdajecie sobie sprawę jaki mają wpływ na Was, na Wasze dzieci, na Wasze wnuki?
One niszczą Wasz system immunologiczny. To one rujnują Waszą naturalną zdolność do obrony przed chorobami. To one usztywniają wasze naczynia krwionośne i blokują zastawki w sercu. To one zwiększają szanse na to, że dostaniecie raka. Czy zauważyliście, że ludzie coraz ciężej i coraz częściej chorują?
KONSUMENCI! Stoimy oto przed koniecznością wyboru tu i teraz. Unikanie go nie wchodzi już w rachubę. Nastał czas działania. Ludzkie zdrowie, zdrowie planety i świata są niepodzielne, są ze sobą nierozerwalnie związane. Idźcie do swoich lokalnych tradycyjnych i ekologicznych rolników i wypracujcie wspólnie z nimi zasady na jakich będą hodować dla was dobrej jakości żywność.
ROLNICY! Nie dajcie się omamić. Unia Europejska chce się Was pozbyć. Chcą żebyście myśleli, że nic się nie da zrobić, bo to niedozwolone. Oni próbują wmówić wam poczucie winy z powodu robienia czegoś co jest rozsądne, zyskowne i słuszne. Wyjmą swoją księgę przepisów sanitarnych i higienicznych aby kazać Wam wypełniać Wasz formularz HACCAP. (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points) czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli ? podstawowy, opracowany w USA, system narzucający regulacje tak zwanego bezpieczeństwa żywności. Będą się starali wpoić Wam przekonanie, że musicie się dostosować do ich chorego globalnego systemu rynku żywności, którego bezpośrednim efektem jest zniszczenie większości prawdziwych gospodarstw rodzinnych w Europie i zastąpienie ich ?superfarmami? (eurokołchozy!) zawłaszczonymi i zarządzanymi przez bankowe kartele. Superfarmami gdzie jeden człowiek zarządza setkami hektarów, a w rezultacie tego ?zarządzania? cały naród kupuje zatrute jedzenie w najbliższym supermarkecie.
Co zrobicie jeżeli grupa miejscowych konsumentów zwróci się do Was o wytwarzanie dla nich żywności? Jaka będzie Wasza reakcja? Powiecie im, że to jest zabronione? Poszczujecie ich psem? A może poprosicie ich na herbatę czy kawę żeby pogadać?
No właśnie, jeżeli wybierzecie to ostatnie, to może to być początek jakiejś nowej, ciekawej inicjatywy. To znaczy jeżeli ci ludzie zaproponowali by Wam godziwą cenę za produkowanie dla nich żywności, to odrzucenie ich oferty byłoby chyba niemądre. Oni dostaną to czego chcą, i Wy też dostaniecie to czego potrzebujecie – pewny lokalny rynek – a nie taki, który jest kontrolowany przez ponadnarodowe korporacje, które usiłują Was zniszczyć.
Konsumenci i rolnicy!
Czas na działania. Zjednoczmy się i przejmijmy kontrolę nad naszym życiem, inaczej przyjdzie nam stać z boku i czekać aż wykończą nas laboratoria żywności transgenicznej, korporacje przemysłowego rolnictwa i skorumpowane rządy. Wybór należy do Was!

CAŁY ARTYKUŁ: http://renesans21.pl/ w zakładce: ”Artykuły”
ŻYCZYMY WAM DUŻO SPOKOJU, MIŁOŚCI, UDANYCH PLONÓW I WSPÓŁPRACY.

Jadwiga i Julian
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl, www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl